1001 Stirlitzit (107): YLE PÕHIKOOLIST

Eriti okupatsiooni-järgsele eesti sugupõlvele on omane taibata möödaläinud võimalust ja prohmakat suure hilinemisega. Sotsiopaatidest tsõganitest teil raskustes mingit tuge ei ole, mäng käib teie enda rahaga (nii kaua kuni veel teie vahenditele mingi väärtus on omandatud, mida pärast omariikluse kadumist pole) ja sama edukalt nagu Ian Flemingul, kes alati kasiinost luuserina väljus. Te ei saa oma aega tagasi. Bordellisümpoosiumid olgu iga osalise enda taskust kinni makstud!

Kütt-Eikelmannid ega siinkirjutaja eesti tsõganitele midagi ei võlgne. Küll aga vastupidi ja peamiselt puudutab see varaliste kohustuste täitmisega viivitamist. Ei ole vaja ka Hispaaniasse ronida – seal t e i e sugulasi või suguvõsa tänuvõlglasi pole, ehkki mööngem et tsõganitel on uskumatu riskivalmidus vaenuakte tagantjärgi reinterpreteerida teenetena. Varjus on vargus ja kohtu ees valetamine jääb valeks.

Ma olen Stirlitzi-poolkoomikas juba jutustanud, väga põgusalt, KGB Melso lese Liida Karakulko külaskäigust Eerika paneelmajja 1986.aastal. Ema-tütre vahel puhkes tüli ja omavaheliste suhete klaarimise innukusest sain ma ka klassikaaslaste märkuste varal aimu kuni põhikooli lõpuni. Liidia vist ei teadnud, et Eerika paneelmaja korter, kuhu ta külla tuli, oli algselt Eikelmannide nimel olnud, erinevalt II trepikoja nn tsõganipesast. KGB-l olid laiad volitused ja nad võisid isegi kohtuotsuseta, ka nõukogude kohtu ümberpööratud resolutsiooniga, ikkagi inimese kodust välja visata ja ühiskonna huve esilekohale tõstmise retoorika ettekäändel sisse kolida. Mulle tuleb ette ühe vana naise lugu, kes konutas oma perekonna vana eramaja väikeses suvetoas ja kui kuulis, kes ma olen, saatis mulle aastakümnete kibedusest loobudes sõna, et ta mäletas Linda Eikelmanni. Ja sai aru ka minu positsioonist või olematust saatusest tsõganiülbikute Eestis.

Niisiis käis Liidia Melso-Karakulko nn küla peal Ülle või Yle kohta leierdamas. Mina olevat tema versioonis ka üsna loll, et ei saavat aru elementaarsest, mida kõik teised teadsid. Üllel ei ole kõrgemat haridust, ka mitte EPA-st, ei saa olla, sest tal on kõigest põhikool lõpetatud. Keskharidus jäänud korduvalt läbimata. KGB-seersant Kalde olevat seevastu spetsialiseerunud puude või puudulikkusega inimeste ekspluateerimisele. Anaalpäkapikk sekkus karistus-skeemitamisega sinna, kus tavaliselt inimene kriminaalkaristusega tsoonidesse istuma pandi. Tema leidis, et inimene saab vangis olemise asemel olla nõukogude ühiskonnale teenetega kasulik. Nii rääkis Liidia Karakulko, ilma et ma siin pikemalt süveneks ja stiiliga vaeva näeks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: