Permanentne provokatsioon (2): Minu nõukogude tugipere-skeem!

Mind üllatab, et pärast NL kokkukukkumist võib ikka leida raamatulettidelt oma-aegsete sovjetoloogide komponeeritud tekste nagu 80.aastate keskel oleks Andropovi võimuletulekuga KGB võidelnud Moskvas ränga korruptsiooniga. KGB võitles võimu ehk priviligeeritud juurdepääsu pärast ressurssidele, kasutades ära siseluurelist juurdepääsu tsensuurmeediale, et tellida nõukogude moraalipropagandat võitlusest parasitismi, mittetöise sissetuleku, liiderdamise ja kõige muuga, mis karjus vastu kloostrielule. Sm Kalde perse-rallit tema peavaenlase kodanliku armee sõjaväeluuraja Küti otsesugulasena, keda santaažiks ligemal ehk koduarestis hoiti, tunnistasid minu silmad mitte ainult absoluutset kõlblusetust vaid ka jumalakartmatust, kui kobedamaid rinnakaid  abielus blondiine toodi kohale kjalljeegide poolt järjekorras ülekäimiseks. Naise abikaasale polnud mõtet öelda, kuivõrd anaalmajor hoopleski suureliselt, et tema ei karda seda meest, tema tegigi oma valgele lemmikule sellise partii! Teinekord aga tulid tema korterisse järgi pruut koos ämmaga, et oma noor mees anaal-Stirlitzi “juurdlusest” puutumatuna koju tagasi viia!

See on kõigi neist aegadest mäletajate-tunnistajate kohustus astuda sellistele käsitustele nagu KGB mingit moraalset aspekti esindas okupeeritud ühiskondades ja võitles niigi kahtlase õiguskontseptsiooniga riigis inimeste heaolu eest. KGB siseluure provokatiivse jõuna oligi korruptsiooni mootor nõukogude armeeteenistusest eluga läbi tulnute seas segaduse külvamisega. Enamgi, nii kaua, kuni selle süsteemi kasvandikud püsivad Vene Föderatsiooni eesotsas, võib pärast rutiinseid joominguid oodata uskumatult nürdaid ja kõige traagilisemaid provokatsioone. Ivanov ja Putin teenisid vanemleitnantidena “väikeses” välisluure osakonnas, mis tegeles 20 aastat Läänes eluga riskinud illegaalidega. Kuivõrd 1975.aastal Vladimir Putin liitus KGB ja teenis nn vastuluure osakonnas enne Ida-Saksamaale minemist, siis selle osakonna väiksus võis tähendada, et anaal-Stirlitz ehk Kalde ja Putin puutusidki ametialaselt kokku. KGB-pervert oli viibinud enne 1975.aastat mõnda aega USA-s, sest ühe sõneluse käigus väikese Lindaga (oli kaks paari suur ja väike paar, ent sellest siis, kui aega üle jääb) väitis end osalenud olevat John Kennedy atentaadis. Väike Linda läks endast välja. Selle sõneluse aga vallandas majori süüdistus, et Linda presidendiga maganud olevat!!! Linda näkku ilmus kõlvatu muie, kui ta anaal-Strilitzile vastu jõllitas: “Ma tean, sa petsid mind, sa olid (magasid) temaga …. “

Selle tulistamisväite peale kohkus naine hirmsasti: “Sina saad vaid seisvale märklauale pihta, liikuvast inimesest paned sa alati mööda! ……. Suur Koll oleks vaid suutnud sellist asja teha mitte sina! …. Sellise jutu eest tuleks sulle peksa anda!” Ja haaraski tal hõlmast. Ta väitis, et oli 1963.aastal Texases, iseasi, keda ta mängis sellel hetkel. Välja see ei tulnud tal.

***

Siiski väitis anaalmajor, et ta oli hea inimene – vaadake millise pereskeemi ta tegi oma surmavaenlase Nikolai Küti suguvõsa liikmele, kui mitte ainukesele otsesele pärijale! Muutes muuhulgas mu nime ja sünnikuupäeva nii, et kõik asjad paistavadki paberite järgi nii korras olevat, ehk vaid hullumeelne saab sellele vastu vaielda!!

Ühel päeval 80.aastate keskpaigas, tuli Ülle Eerika korterisse ja silmad mõtlikult laes jutustas mulle kohtumisest Roomet (Grigori?) Jakapiga – ta olla temaga kuskil ooteruumis ukse taga juttu puhunud ja mõistnud, et ta on väga üksik poiss, keda mõistetakse vääriti!

Isegi Henn Saari ei saanud alati nii lugupidava suhtumise osaliseks. Ma jutustasin eelnevalt ühest juurdeastumise katsest lastelaagris, kus ta tutvustas ennast onuna. Ülle tuli aegsasti vahele – “Ei ole see suguvõsa asi kunagi aidanud ega kasuks tulnud … hoia parem heaga eemale…! ” Loomulikult oli lause pikem ja krõbedam, ent ma pean ka lugejaid säästma. Ent enne, kui Ülle lõplikult möödus temast, kui keelemees seisis juba rabatuna, seljaga minu poole, peatus ta hetkeks pilgiga ette ja kõverdas turuennustaja-tsõgani kombel huuli viibutades mehe poole näpuga: “Pool-vend!!!”

“Ta tahab sind ära kasutada!“, ütles ta mulle.

Kes oli poolvend? Ülle suhtes ei saanud Saari olla poolvend, seda ütles mulle Lydia Karakulko!

Aksioomid

  • “Raul Kivi” pole minu lihane vend, vaid vähese vanemliku hoole alt ületulnud Ivan (keegi väitis et need olnud ukrainlased, vähemalt üks, millele ma pole saanud tõendit);
  • “Elsa Karolin” pole minu lihane ema (ega ka mitte tegelik õde), vaid Ülle, keda Lydia K. on nimetanud oma pereliikmeks;
  • Jaan Kivi oli mees, kellele pandi süüks Raul Kalde uputamist ja keda major Kalde sundis kaotusalimente maksma;
  • Maria Karolin-Mällas sarnaselt eelnevatega pole veresuguluses ei armeelegendi/laskekuulsus Küti (või nn Gutti) ega Narva Eikelmannidega;
  • Need kaalukad sugulassuhted pidid neile olema atributeeritavad ainult siinkirjutajaga ühisruumide jagamise varal ja KGB majori ettekirjutatud pere-skeemiga. Miks nüüdses EW-riiklik paljastusjärg minuni pole jõudnud – ei tea, küllap võim on magusam!

Sissemakseid on sellesse tugipereskeemi lisaks juba mainitud väljaostmissumma laualeladumisega 1976.aastal teinud neist kõigist vaid Jaan. Suvitama saatmine tema, keda mõned juurdeastujad häbematult topeltmõrvariks nimetasid, juurde, Ülle pealekäimisel, on omaette peatükk nürivõitu ja kujutlusvõimevaeses sadismis, mis algas Kuuba evakueerimis-desperados pissipeatuste keelamisega. Nõukogude rindemees karistas sellegi eest, eksides et mul vanema poisiga režiim sama oli ja nn gargo-klassis märgamine oli sellise suhtumise tagajärg.

Kui nende veresugulusel on olnud suhteid GRU või KGB kaadritega, siis on see nende, mitte minu asi! Seega sitaviskamine suguvõsa edetabelites ettepoole kedagi ei tõsta, kui just pahaaimatuid inimesi ära ei kasutata. Ja see on küll minu patt, et ma seda võimalust neile ole varem keelanud. Küll aga elimineerib selline etteütlemine minu seisukohalt ettearvamatuse, kui keegi oma legendi tahab muuta. Fakt on see, et invaliidid Punaarmees ei teeninud ega ka sõjaväepolitsei kaudu sõjaväeluurele mingit huvi pakkuda ei võinud! Või on majori kusi lõpuks persest pähe jõudnud lööma?

Miks ma varem ei võtnud seda asja teemaks? Kus ma võinuks oma isiklikku eripära puudutada? Kirjutada 20-aastaselt elulooraamat? Varavõitu, minu arvates ja kes seda osta tahtnuks, või siis makstud kuulutustes teatada või! Noortena ikka ollakse optimistid, et suurema lärmita asjad laabuvad, kui just psühhopaadid, patoloogilised valetajad ette ei satu, ent nooremad inimesed ei usu kunagi (kui just patoloogilise kurvameelsusega pole tegemist nagu Arizona Nunez’i puhul), et just nemad on Fortuuna kätes neis suhetes luuserid olnud!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: