Päevakaja (1)

Ütle Priit, kus sa elasid ja koolis käisid ENSV-s? Ja kus sa liikusid EW nn taaskehtestamisel, kui riigiametid, meedia ja äri on täidetud KGB perekondsetest, usaldusisikutest ja pealekaebavatest klientidest?

Hr Hõbemägi kirjeldab Mustamäel aset leidnud kaklust kui UFC kandidaadi ülesastet laulukoori teel oleva juhuslike teekäija vastu. Kõigepealt võitlus oli 1:1. Siinkirjutajal pole ühtegi sellist juhtumit olnud tänaval nn vabariigi ajastki, ikka mitmekesi proovitakse, ja keegi pole appi tulnud meesjõuna, kui just politsei pole kohalejõudmise järel teinud seda, mille eest neile makstaksegi. Mitu korda ma kere peale olen saanud? Keegi tunneb mu üle uhkust või oli neil tollest korrast seal kahju, kui ma vene tublisid naisi tümitada ei saanud, abi järele hüüdsin, sest nad olid naised ja raske oli pärastki selgitada, miks oli hädatarvilik jalalöögiga tõrjuda naist, kes mõlema käe haardega juustest üritas mind selja tagant skalpeerida. Eespool oli 21-aastane innukas vene võitleja, kelle käsi ma sidusin kumi-kata haardega. Ühe tubli Päevalehe kliendi olin ma vahetult enne maadlemist n.ö juba pedeks löönud madala jala löögiga (low kick). Miks? Sest ajutraumaga pole võimalik moodsas maailmas täisväärtuslikult elada, ent proteesiga saab isegi lenduripaberid! Ma vältisin lööke pähe, kuivõrd ma surun puhtaltki 150 kg, sest ka siis, kui üles läks ainult 80kg, murdis mu eeskäelöök (jab) vastaste hambaid! Ma olen kindel, et lumehelbekesed ei ole siiani sõnagi aru saanud, millest ma kirjutan!

Ent kas nemad jätsid võimaluse mulle jalaga pähe löömast, kui ma olin sutemi-waza‘ga parterisse sattunud? Tunned nüüd mulle kaasa? Et ma püsti sain? Kas ma sain siis tappa või mitte?

See nn idamaine võitleja lõi lahtise labakäega mingeid ebamääraseid krosslööke või midagi sarnast ja utsitas vastast püsti tõusma kui see BJJ moodi tahtis vastasseisus osaleda. Minu lapsepõlves, kui mind sunniti 12-aastasena kaklema endast 4 aastat vanema ja peajagu pikema 16-aastase istumajäänud venenimega moroniga, nimetati Tammelinnas selliseid lahtise käega lööjaid pededeks. Hõbemägi jutt on kokkuvõttes ärakustud natsiooni meedia-ametniku silmakirjalikkuse tipp.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: