Subversioon (3b): Kuidas sõjaväeluure GRU selekteerib inimesi?

Ära räägi!

Tont,

Draakoni baar

Tartus, 2002

71-aastane Viktor Suvorov ehk Genfi residentuuris juhtkonna silmis läbikukkunud Vladimir Bogdanovitš Rezun (Влади́мир Богда́нович Резу́н, 1947-) on avaldanud arvamust, et GRU ehk kindralstaapi teenindava kollektiivi selektsiooni peamine printsiip oli intelligentsus ja seda sümptomatiseeris huumorimeele olemasolu: intelligentsed inimesed mõistavad ja viskavad ka vaenlaste palgel musta huumorit. Selline “mitte-lolli ja juhmardi” piirjoon lükkas kasulikud, ent väheandekad, isegi отличник‘ute-seltskonna pigem KGB kontorite kandidaatide nimekirjadesse – kui inimesel puudus paindlikkus materjali mõista, siis ta sõjaväeluure mänguväljakule silmadeks-kõrvadeks ei sobinud. Subversioon on sõjakunsti osa ja müüt/pooltõde, luure puhul nimetatakse seda legendiks, hõivab petmiskunsti elementide seas väärika esikoha. Kellel pooltõdede kokkutraageldamine liiga hästi alati õnnestub, see tõuseb automaatselt peamiste kahtlusaluste ringi!

Parafraasid

Kas Ukraina peaks tuumarelva taas omandama? Rezun vastab, et kui nõnda rängalt petetakse nagu Budapesti memorandumi-protokollide puhul, siis on see enam kui õigustatud. Kui Poolat, Baltimaid ja Soomet on 1939.aastal kahe geopoliitilise püsikunde poolt nõnda rängalt petetud, siis kas nad ikka peaks väga kergekäeliselt loovutama suveräänsust kauges Belgias resideeruvatele bürokraatidele? Bürokraatia ongi plaanimajanduse ja isolatsiooni poole liikumise sümptom. Isoleeritud süsteemid kalduvad isikukultusse ja negatiivsesse sotsiaalsesse valikusse. Kas meil pole jälle sekretärid poliitilised staarid? Mida Eestis nähti kõrvalt parteitegelaste mitmeharulistes seksuaalsuhetes ja subversiivsetes tsurkade ärasokutamistes konkurentsiväliselt kuhu iganes soojale kohale. Ei tule ikka tuttav ette?

Bolševistlikku mentaliteeti ilmestab Rezunil järgmine näide. Tänaval on kaks poodi, üks puhas, odav ja seal ei peteta, teine aga puudujääkide tõttu kõrbeb. Kõik kliendid lähevad esimesse! Mida teha? Komnoored lähevad ja põletavad konkurendi poe maha. Kõrvalseisjatele seletavad, et kaitsesid tervet tänavat ekspluateerimise eest. Sellise hoiaku tõttu peavad liiga hästi toime tulevad Venemaa aga ka nõukogude mentaliteedi naabruses elajad üleüldse alaliselt valvel olema!

Rezun ennustas, et NSVL-järgse Venemaa 3.president saab olema KGB? Nominaalselt juba 2. ehk Putin oli selle organisatsiooni kasvandik. Miks? Sest kliendid ei taha, et neid kunagi valguse kätte tõmmatakse, et nad koputasid rutiinselt kolleegide, naabrite või kelle iganes peale. Kui nad istuvad nüüd mistahes nõukogudes korteriühistustest sadamateni koos, siis nad ei tea vahest teiste tausta, et ka need võisid olla. Ent võib olla mitte. Et see kunagi välja ei tuleks, siis oleks kõige parem ette lükata KGB mees – tema omasid ei kiusa, kui need organisatsiooni põhikirja austasid ja tegid asju nõuete kohaselt!

Kas sama saab öelda ÜLKNÜ liikmete kohta, et need igatseksid iseseisvunud riikides etteotsa lükatutena vanu komsomolimehi sarnase psühholoogia alusel?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: