“Ta on minu wend!”*

“Kuidas see lugu oli? Insener avastas, et tema diagrammid avaldati nõukogude aimekirjanduses võõra nime all?”, pöördus psühhiaater patsiendi poole.

“Ei-ei, see ei olnud teaduskirjandus. Räägiti, et tema värvitud horoskoopide diagramme kasutati veel vähetuntud noore Maagi esinemistes ja mingisugune tükk sellest ilmus noortežurnaalis. Ta sai kogu Inseneri töö ja au enda nimele. “

“Kas KGB aitas Teda siis? Varastas, käis Inseneri avalikel loengutel ja tegi ülesvõtteid hämaras ruumis või mismoodi see juhtus?” 

“Ma mäletan, et Insener abiellus uuesti ja sellega sai ta kaasa abikaasa lapsed, või vähemalt nii neid harjutati kutsuma, nende seas, selles korteris, kasvas ka vene nimega poiss, keda omavahel kutsuti mitte-venepäraselt ja keegi ei kahtlustanud, et ta võiks olla mitte-eestlane puht väliselt. Ent ta polnud täielikult katkestanud suhteid nendega, kes teda enne või vahepeal, ka mulle on lugu ebaselge, n.ö kasvatasid. Niisiis nad saatsid poisi Inseneri kabinetti, kus ta krabas kümmekond või isegi kakskümmend lehte tema töölaualt ja viis Inseneri hobi-konkurendile.”

“Oled sa kindel, et see polnud Inseneri laps esimesest abielust, kes seda tegi?”, psühhiaatri nägu venis üsna pikaks imestusest.

“Igatahes Inseneril oli  noore naisega kõva karjumine, kes seda võis teha ja kuidas üks ülbe tõusik tema tööd enda nimele võis kirjutada. Muideks, KGB tegi sellist asja pidevalt, mõnitamiseks ja karistamiseks. “

“Kas sul on meeles, kuidas seda ülbikut nimetati ja kes oli see poisike, kes Inseneri laualt selle naishoolitseja näpunäidete järgi käis näppamas?”

“Smirnov, aga poissi nimetas keegi Vanjaks, võimalik ka et pilkenimena, nõnda oli veel nõukogude ajalgi kombeks omavahel kõiki slaavi päritolu lapsi kutsuda!”

“Teeme nüüd ühe väikese süsti ja hommikul alustame uue malepartiiga!”, lõpetas psühhiaater vestluse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: