Jeder stirbt für sich allein! (täiendatud)

On Hans Fallada (1893-1947) viimase ehk tema surma-aastal ilmunud novelli pealkiri, mis näitab et saksa riik oli õiguskultuurikompetentsi puudumisel samal astmel bolševike võimuga Idas, mille saksa keiserliku sõjaväeluure helde finantstoetus neile seal kinkis. 1935.aastal abiellunud paar – I ilmasõja veteran ja hilisem vabrikutööline Otto Hampel (1897–1943) ja Elise Lemme (1903–1943) – võtsid nõuks avaldada protesti III Reichi sõjapoliitika vastu pärast seda kui naisevend rindel hukkus. Nad postitasid ja asetasid ajavahemikus 1940.aasta september ja 1942.aasta sügis 285 postkaarti protestitekstidega, millest Gestapo korjas üles 268 ehk vaid 17 kaarti leidis õige adressaadi-inimese. Mis teeb napilt 6% Berliini elanikkonnast! Nad anti kohtu alla Wehrkraftzersetzung’i paragrahvi alusel ehk midagi nõukogude obstruktsiooni ja diversiooni taolist sõja ajal. Mõlemad hukati giljotiiniga 8.aprillil 1943.aastal Plötzensee vanglas. Sellest on tehtud vähemalt neli filmilavastust, kaks Saksamaal, Tšehhis üks ja nüüd (2016)  Hollywoodis “Alone in Berlin”, mida ma soovitan soojalt.

Me võime ette kujutada, et räpane palve – sõnad – blokeerivad inglite kuulmise palvekohas, ent sõna inimest ei tohiks tappa, kui ta just pole sama efemeerne nagu nartsiss! Kus siin hammas hamba vastu printsiip esines, mida peeti vanatestamentlikuks julmuseks valgustusajastul? Ometi olevat Kanti teada sakslased ilmtingimata valgustatud rahvas ja anekdoodi või düsgraafia pärast inimesi ei gaasitata! Teiselt poolt polekski midagi enamat oodata sadistlikult pederastide klikilt, kes end peenesse Hugo Bossi musta SS vormi pakkisid!

Filmilavastuses on muudetud lugu naisevenna hukkumisest pojakaotuseks sõjas Prantsusmaaga ilmselt selleks, et Otto saaks tootmistsehhis parteikogunemist pidanud Gauleiterilt küsida, et kas saab olla suuremat ohverdust kui ainsa poja riigile andmist sõjateenistuses. Ja millega Hitler ise riskis sõtta minnes? Sellepärast sadistlikke pederaste tuleb ka demokraatiates hoida võimust võimalikult kaugel!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: