Henry Miller(2): Obligatoorne postmodernne korruptsioon!

Henry Miller’i Vähi pöörijoon’i eesti tõlge ilmus 1992.aastal ehk 9 aastat pärast tema kirjanduslikku surma Läänes, kui tema 1942.aasta pornokatsetus lugejateni jõudis. Toona tundus kõik “läänelik” progressiivne ja matkimisväärne, mitte korruptiivne ja deklasseerunud. Ta oli tegelikult juba kahekordne laip siis – mitte ainult surelikkust verifitseerinud, vaid ka kirjanduslikku pooletoopsust. Ropust raamatust räägiti, ent juba selle pehmed kaaned mõjusid odavalt, ning kui uurija Peeter Raja ulatas Kompanii tänava politseijaoskonnas tööpäevalõpul kordnikupoisile (või oli ta juba konstaabel siis?) väljalaenamiseks üllituse sõnadega “Minu jaoks liiga ropp!”, siis kontekst juhatas mind mitte haarama selle eneseharimise vahendi järele. Keskkooli lõpul poleks ma ingliskeelset kirjandust originaalis suutnud lugeda, nüüd küll ja see on täiesti lame, mittemidagiütlev tekst, piiratud sõnavara ja grammatilise meisterlikkuseta. Sellegi poolest, et üks kirjutis on teisega nii äravahetamiseni sarnane ülesehituselt ja keelelt, väidab endine Margit Sutropi juhendatav Indrek Männiste, et Henry Miller on KA … FILOSOOF! Tal on “metafüüsiline elumõiste” … (parandage mind!), tema metafüüsilist vundamenti, ja foundation peaks viitama filosoofilise analüüsi kontekstis kartesiaanide taolistele fundamentalistidele, saab paljastada tema “ilukirjanduslikest rünnakutest moodsa aja metafüüsilise projekti (design?) vastu”!!!

Kujutate ette, millist paska on võimalik ajada ja selle teene eest saada võimalus järeldoktorantuuriks ja õpetamisametikohaks Eesti ülikoolide juures. Kui piiritult tänulik ma pean olema sellisele korruptsiooni sissevedamisele Läänest käbi komsomoliveteranidest käendajate, kes juudateona on siin ilmavalgusele toodud!

Ma ei võtnud ette ära lugeda mitu korda ingliskeelses versioonis esinesid sõna cunt, prick ja fuck või rectum, ent esimesi oli kindlasti üle kahe tosina korra, ehkki Opus pistorumiga võrreldes on nende kasutuskontekst vanduv, mitte deskriptiivne. Kõigepealt te peate sellise korruptiivse akadeemilise korralduse eest mõned tapma, sarnaselt sellele ületöötanud programmeerijale Vabaduse platsil, seejärel rahulolematuse plahvatades, ning Kataloonia näitab et mugavus pole veel Euroopa selgroogu murdnud, initsiaatorid (kes kordavad teile –“Ärge kartke!!!!“) põgenevad rottidena riigist ja peksa saavad massiliselt esimesed ettejääjad.

/homofoobne väljaütlemine kustutatud/

Quod licet Iovi, non licet bovi!?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: