Kuhu me kuulume?

Viimase viie aasta jooksul on Süüria kodusõjast tehtud arvutult dokumentaalfilme ja tundub, et ühte poleks teistest põhjus üle või esile tõusta veel enne, kui konflikt on mingisuguse lahenduseni jõudnud, suurtükitule andmine äralõpetatud ja pagulased hakkavad koju naasma. Artes näidatud 2017.aasta Schlachtfeld Syrien – Die Welt Schaut zu ei eristuks millegagi, kui mitte  ÜRO erisaadik Süürias 2012-13.aastatel Ghassan Salame ei seletaks seal otsesõnu al-Assadi režiimi ja administreerimissüsteemi tausta. Asi pole mitte ainult rannikulinnas Tartuses mehitatud Venemaa mereväebaasis, vaid lausa veresidemeks kasvanud suhetes, mis ületavad sümbiootiliselt mistahes Vietnami või Kuuba  erisuhteid: nende kõrgemad ametnikud-sõjaväelased on nõukogude Venemaal õppinud, praktikat teinud, sealt tulevad nende relvad ja väga paljudel on Venemaalt võetud naistega ühised lapsed. Just seetõttu olnuks näiteks USA maavägede sekkumine algusest peale olnud seal väga ebasoovitav. Usaldussuhted Venemaaga oleks konsolideerunud ressursside puudusest lahtirebenevate provintside elanikkonna, mis oleks võib-olla erimeelsused ületanud ja lõpuks ühinenud sissetungija vastu. Nüüd on Venemaa kapist välja tulnud, ja kui teda ka agressoriks ei peeta, nagu juhtunuks ilmtingimata prantslaste, brittide või ameeriklastega, siis kannavad vene sõjaväelased kaasvastutust kõigi al-Assadi režiimi ja salapolitsei kuritegude eest, kui inimesed lihtsalt kaovad, neid hoitakse kohtuta aastaid ahelates kinni, piinatakse Venemaalt omandatud piinamisvõtetega (?!), muuhulga elektrišokiga, lõpuks visatakse sunniitidest sõdurid militaarpalatitest ka režiimi vastalistega samadesse ühishaudadesse. Ka sõjakonventsioonide rikkumises jagatakse kaassüüd – keemiarünnakud tsiviilelanikkonna vastu ja ÜRO humanitaarabikonvoide ründamine õhust.

Selline naaber on Eesti Vabariigil. Eestisse jõuavad mitmed asjad suure viivitusega, tagant järgi, tihti ka siis, kui on lootusetult hilja ja tuleks poliitikat päeva pealt ümber orienteeruda. Pärast Krimmi annekteerimist oli ilmne, et haiget teeb vene riik niikuinii ja vene elanikkonda on võimalik panna riikliku propagandaga mistahes sigadusi heaks kiitma. 18.märtsist 2014.aastal, kui Venemaa annekteeris Ukrainast vastupidiselt 1994.aastal Budapesti protokollidega võetud kohustustele, Krimmi poolsaare, pole mingit mõtet ennast petta, et Venemaa on muutunud ja 20.sajandi kuritegudest õppimine on teinud neid rahvusvaheliste normide suhtes taltsaks. Ei ole mõtet vastu tulla, ei ole vaja integreerida! Enneolematu sõjategevuse julmus Ukrainas ja Süürias peaks jõudma kohale ka Eesti ametivõimudele. Või ongi asi selles, et on alustatud asjade üleandmist, kui sm Loone avalikult kõneleb NATO-sse mittekuulumisest ehk siis Eesti väljaastumisest ainsast organisatsioonist, mis garanteerib veel Eesti territoriaalset terviklikkust!?

Narva linna purukstampimine 1944.aastal oli ülekohtune iga narvaka suhtes, kurjus kordas ennast siis, kui elanikel ei lastud naasta ja vanade omanike kruntidele püstitati tugevama “vabastaja” õigusega vene riigiomandit. Kuhu pidid minema tuhanded perekonnad, kes olid sajandeid Virumaal ja Narvas elanud? Kuhu nad läksid? Keegi on üldse huvi tundnud? MIS NEETUD VASTUTUSTUNDEST SAKSAMAA JA VENEMAA JAHUVAD? Kuidas on Saksamaa ja Venemaa vastutanud Narva ja Virumaa purustamise eest, mis lähtus nende NURJUNUD omavahelisest 1939.aastal sõlmitud Molotov-Ribbentrop paktist! Mis on ühel sakslased mulle öelda ja õpetada? Kuidas ma pean olema moraalne inimene, et saaks veel kord minu kui Eikelmanni elust ja tööst üle lasta?

(esialgne lõik ümber tõstetud tulevase postituse teema jaoks)

Kes tagab teie julgeolekut? Millised on teie soo ja teie isiklikud teened Eesti Vabariigi ees? Palun ärge võrrelge neljakümne kommunisti palvekirja Vabadussõjast ja II maailmasõjas lahingutest osavõtmisega, rääkimata aastakümnetest riigikaitses.

Ja kuhu viib praegune poliitiline protsess Eestis? Ida-Virumaa annekteerimise suunas, sõltumata kõigist teie dialoogidest ja leebumistest.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: