Saage tuttavaks TÜ Rahvusplagiaator Toomas Paul! (Hoiatus – ränk lugemine!)

Rahvusmõtte laureaat toomas paul ja EYS referaat

Plagiaatori hiilgus!

Eesti riik ja ühiskond põevad surmavat haigust. Ühiskonna osas sain ma teadlikuks 13 aasta eest EÜS noorliikmena, nähes mõnede kaasvõitlejate ja vilistlaste pidurdamatut janu, eesti riigi olemusele võõraste Waffen-SS laulude innukat matkimist etc. Riik aga seisab hetkel palja istmikuga arktilise tõmbetuule käes, kuivõrd Eesti Vabariigil ei ole korralikku maismaapiiri suure naabriga. Pole üritatud 20 aasta jooksul maaparanduskraavigi kaevata pikki piiri, mis kindlasti, kolmekordse süsteemina rõõmustaks ju maaomanikke ja samas takistaks vene vanematel tankide, niivõrd kui mootorid väsivad, Setu-kandi metsadest nagu Ardennidest Haapsallu mudaravi võtma kihutada. Rumalus, hooletus, reetmine?

Kindlasti korruptsioon, mis algab alati professionaalse distsipliini puudumisest ja töökate inimeste mutta-trampimisest, selleks et teha homo-poisikestele akadeemiate seinte vahel kohti ja rajada lastele helge tulevik sõltumata andest või sobivusest. Viimane roll pole selles olnud siinresideeruvatel sakslastel – see on kindel. Meelelaadi korrumpeerumine viis ka Vana-Liivimaa languseni.

seitse surmapattu patt on surmaks tõepoolest toomas paul ja plagiaat

Ordumeister Wolter von Plettenberg oli viimane vaga ja karske sõjapealik, kes isikliku eeskujuga innustas ja viis kolmekordses vähemuses (5000 : 18 000) sõjasulased 1502. aasta 13.septembril Smolino all Moskva vägede vastu. See oli vene tsaari militaarse renomee pretsedenditu häving, mille tähendus on võrreldav vaid Karl XII soome nekrutite armee rännakult otse  tormijooksule lumetuisus minemisega  Peeter I vägede vastu Narva all 30.novembril 1700.aastal.

seitse surmapattu patt on surmaks tõepoolest toomas paul ja plagiaat ehk eüsi juhtiv intellektuaalne roll

Nii pea kui vana Plettenberg oli magama läinud, hakati sõjalise vaprusega saavutatud julgeolemisest võidetud majanduslikku heaolu ja akumuleeritud rikkust tühisuse peale raiskama. Püssirohu ja kindlustuste ehitamiste-kaasajastamise asemel eelistati pidada pillavaid pulmi, silm pigistati kinni isegi kõrgete vaimulike liignaiste osas, kulutati meelsasti veinile, karusnahkadele ja kõikvõimalikele toredustele. Ja kui Ivan Julm tuli sellepealt maksu nõudma, siis ikka veel ei kainenetud, vaid ärplemine jätkus, kuigi Hannibal oli juba värava taga koos edukates Ida-kampaaniates karastunud kogenud palga-armeega. Ameeriklased lahkuvad kindlasti järgmisel aastal.

Ent kui neile tehakse Krimmi? Lootusetule tapatalgule, kus 80% isikkoosseisust satub kindlasti tinakirstudesse – kui on selline valik, kas US kindral annab käsu iga hinna eest lahingusse sekkuda?

rahvusplagiaat

Kas maavärin usu või fakti küsimus? Või mõlemat korraga?

Mida ma siis ette panen? Pidu lõpetada ja kaitserajatisi palavikulisi piirile ehitada – kraavid, tammid (piirialade üleujutamiseks tarvidusel), maamiini-väljad, mitmekordse sügavusega kindlustuste süsteem. Aega näib olevat esialgu rohkem kui venelastel Kurski all, ainult et meil ei ole tankiarmeed ega ründelennuväge.

Millest algab meelelaadi korrumpeerumine?

Eelarvamustest, hooletusest ja ebaprofessionaalsest eluviisist, mis ei armasta nn kodutööd. Vigade tunnistamise asemel otsitakse patuoinas, ignoreeritakse või fabritseeritakse tõendid nagu nõukogude ajal inimese vastu “kellel on midagi öelda”. Eesti on liiga väike, üdini mäda ja kaitsetu, et kaasaegses situatsioonis endale sellist arrogantsust lubada! Vastutustunnet peaks terakegi leiduma! Kuhu eestlastel minna on, kui see maa veelkord käest libiseb?’

hullumeelne

Ma tulen nüüd algusesse tagasi. Ma kirjutasin 13 aastat tagasi EÜS noorliikmena kohustusliku referaadi “Seitse surmapattu”. Ma üritasin EÜS vilistlast Vello Salo juhendajaks saada, ent pärast paari põgusat kokkupuudet mõistsin, et religiooni entsüklopeedia juhendab mind kirjandusnimestiku kaudu viljakamalt. Hr Salo väitis alguses, et seitse surmapattu on folkloor, mitte katoliku süsteemi kuuluv õpetus, mida oleks Gregorius Suur või Aquino Thomas arendanud. Vestlusest oli siiski kasu. Kurat on kõige kavalam loom väljal! Ilmtingimata!

Ma esitasin kohustusliku töö 2001.aasta sügiseks. Hiljem panin üles avalikuks vaatamiseks internetti, kus seda 12 500 on külastatud pärast viimast counter’i sättimist. Kokku peaks seda olema vaadatud ca 50 000. Pärnu kristlased tegid oma versiooni sellest, küll loata, ent ma ei pahandanud, sest eesmärgiks oli arusaamise külvamine.

2001 noorliikme referaat

2006.aastal olin ma septembri alguseni Saksamaal Konstanzi ülikooli juures. Hästikomplekteeritud raamatukogu pärast laenasin rahagi, et saaks veel parema varustusega end intellektuaalselt treenida, ehk investeerisin isiklikku raha, kui stipendium juba ammu oli lakanud laekumast. Seega ei saanud ma parema tahtmisegi korral peale passida, kui Toomas Paul evangeelsete kristlaste ajalehes Eesti Kirik sõnasõnalt kirjutas maha TÜ magistrandi referaadi teksti ehk plagieeris.

eys noorliikme referaat vääribki rahvusteaduse auhinda

Kuidas ma võin nii kindel olla?

Referaati kirjutades tuli mul hulk mõisteid tuletada, mis eesti keeles puudusid. Keegi polnud varem eesti keeles kasutanud surmapattude mõistetena omandihimu, kiim, alpus etc. Vello Salo toimetatud ja 2009.aastal ilmunud (?) Väike katekismus kasutab teist nomenklatuuri, mida ma pean pealiskaudseks. Teiselt poolt ei tundnud eesti keel varem mõistet “leebeb ehk mööduvad patud”. Referaat on varustatud viidetega. Kui ma tsiteerisin või teiste sõnu kasutasin, siis ma viitasin, asetasin jutumärgid ümber.

Näidatavas osas kuulub tekst mulle. Hr Toomas Paul oleks pidanud ilmtingimata viitama ja näitama, kust ta teksti võttis. Ja iga premeerija peaks palga niivõrdki välja teenima, et kuulab mida kohvikutes ja tudengiseltside õlletubades inimesest räägitakse. Kas on turvaline etc.

Toomas Paul Roomet Jakapi Jaak Aaviksoo

Mida te nüüd teete?

… tsenseeritud…

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: