“Hitleri rahuplaan”

10.mail 1941 kell 17:45 tõusis Augsburg-Haunstetten lennuväljalt õhku pikemaks lennuks ümber ehitatud Me-110: selles oli üks koht piloodile ja lisatud oli kütusepaak. Lennuk lendas kõigepealt põhja Suurbritannia ranniku suunas, ent siis tegi järsu pöörde itta, et vältida Kuningliku Õhuväe radarite vaatevälja sattumist. Seejärel navigeeris taas loodesse ja lendas paralleelselt rannikuga Northumbriani, kuhu jõudis päikeseloojanguks. Kella kümne ajal briti radarid märkasid sissetungijat, et pimeduses ei suudetud jälge üles võtta.

SCE dun house 23 00

Ase-Füürer polnud piloodina päris saamatu: ta sisenes hävitajaga kuninglikku õhuruumi ja teda ei tulistatud alla!

Ent ka Me-110 piloot oli hädas – suundunud sügavale sisemaale ei õnnestunud tal leida Dungavel House’i, kus külalist ootas, vähemalt ise ta arvas nii,  Suurbritannia mõjukas avaliku elu tegelane 14. Hamiltoni hertsog Douglas Douglas-Hamilton. Väsinud otsimisest ja pikast lennust, tõusis piloot viimaste kütuseriismete varal 1800 meetri kõrgusele ja hüppas välja.

23:09 rammis Me-110 18kilomeetrit sihtpunktist ehk Dungavelist eemal maad. Mõnevõrra hiljem märgati läheduses Luftwaffe kapteni jakis lonkurit, kes end lahkelt vahi alla võtta lubas ja kinnitas tuntava saksa aktsendiga, et all is already arranged! 

Järgmise päeva keskpäeval ulatas Reichi ase-Füüreri Rudolf Hessi adjutant Adolf Hitlerile kirja. Füürer kutsus teatraalselt kokku nõukogu ja teatas lähiringile, et Hess on aru kaotanud: ta suundunud separaatrahu sõlmimiseks Šotimaale. Hess tagandati kõigist ametitest, järgnes mustamiskampaania, mis tipnes astroloogide ja okultistide Berliinist pagendamisega.

Selline on ametlik versioon.

2001.aastal ilmus Martin Allen’i raamat “The Hitler/Hess Deception”, mis selgitab, et saladusliku lennu taga polnud sugugi vaimuhaigus ega reetmine, vaid pigem meeleheitlikud luuremängud, mille käigus Hess oli lahkelt nõus end Reichi nimel ohverdama. Saksamaa valmistus sõjaks Nõukogude Liiduga ning tegi viimase katse vältida sõda kahel rindel.

SCE 7 ettep nuncius

Selleks pakkus Hitler Churchillile 7-punktilise separaatrahu plaani, mis sisaldas Skandinaavia riikide ja Belga okupatsiooni lõpetamist, desarmeerimist, reparatsioone, ründerelvade kaotamist, Saksamaa kolooniate tagasiandmist ja Poola riigi taastamist. Tekib loomulik küsimus, miks Suurbritannia sellisest toredast pakkumisest ära ütles. Oleks võinud vältida nii Ida-Euroopa kui Saksamaa purustamist, rääkimata miljonitest inimeludest.

2004.aastal valmis Saksamaal Allen’i raamatust ajendatud dokumentaalfilm “Geheimakte Hess”, mis on nüüdseks ka youtube varal ligipääsetav. Läbiv noot on revisionistlik, milles anglo-ameerika autor kasuliku idioodi innukusega seletab Suurbritannia välispoliitikat, mis pidas Saksamaad rivaaliks võitluses globaalse ülemvõimu pärast. Seejuures ühe asjakohase dokumendi saksa tõlge ei vasta sugugi inglise originaali sisulisele mõttele.

SCE vaenlane

Tõlge ja interpretatsioon …

Suurbritannia äpardunud välispoliitikast tehakse sõjasüüdlased: britid ei tahtnud midagi jagada, küsimus ei olnud natsismis, vaid saksluses kui sellises. Tähtsust polevat, kes Saksamaal valitseb, ükski Saksamaa välispoliitiline nõudmine polevat aktsepteeritav.  Vaenlased olid nii vastupanuliikujatest sakslased, saksa kommunistid, monarhistid, kui ka natsid.

Teiselt poolt pidi Hitler olema teadlik ettevõetud lennust, milleks tehti põhjalikke ettevalmistusi, isegi Hessi käik Willy Messerschmitti juurde tehasesse eritellimuse sisseandmiseks oli filmilindile üles võetud, rääkimata arvukatest treeninglendudest Šveitsi Alpideski (?), mis ei saanud Göringile märkamata jääda. Hessi kiri oli formaalne signaal B-plaaniks: kui hommikutundidel polnud Šotimaalt tagasisidet, siis oli missioon nurjunud.

Luftwaffe viskas mõni aeg hiljem Suurbritanniasse kolm eriettevalmistusega agenti, kes pidid brittide välisministri röövima, et see seejärel Hessi vastu vahetada. Seegi missioon nurjus, saksa bondid hukati vangistuse esimestel päevadel.

SCE intersexuelle brüder

Saksa armee postkaart

See suur saladus, et Hess läks rahu sõlmima rahuinglina vermis tema saatuse. Pärast Esimest maailmasõda, milles ka Hess teenis vapruse eest raudristi, asus ta õppima Müncheni Ülikooli, kus puutus kokku geopoliitika professor Karl Haushofer’iga.  1920.aastal, kui Hess liitus natsiparteiga, tõi ta kaasa sidemed geopoliitikute vennaskonnaga. Haushofer nõustas natside lähiringi kuni lõpuni: enamgi, ta säilitas enda juures kirjavahetust lord Hamiltoniga, mis sisaldas muuhulgas “Hitleri rahuplaani“. Nürnbergi Haushofer ei jõudnud: 31.oktoobril 1946.aastal leiti tema ja abikaasa enesetaputunnustega kehad maakodu lähedalt hüvastijätukirjas märgitud kohas. Vastav sikerdus on karjuvas kontrastis proua Haushoferi tundliku akvarellisti käega.

Ja lõpuks, kui 1987.aastal oli Nõukogude Liit oli nõus 93-aastast Hessi koju laskma, siis ei uskunud ei tema araablasest füsioterapeut (Hess elas kuus esimest eluaastat (1900-ni) Egiptuses ja oskas araabia keelt) ega ameeriklasest endine vanglaülem tema enesetappu. Ka kohtuarst leidis, et kirjeldatud viisil Hess end tappa ei saanud.

Miks siis, ometigi, rahutuvi plaan ebaõnnestus ja natsi-Messiase missioon verre uputati?

Võib-olla oleks tarvilik tagasipöörduda aastasse 1943, kui valmis 6-osaline pool-propagandistlik dokumentaalseeria Why we fight. Eelkõige selle 2.osas, mis siin ära tuuakse, seletatakse nii Haushoferi õpetust kui ka 1941.aastale eelnenud 6-aastalist kõikide kokkulepete ja lubaduste murdmist.  Hitler ja co olid oma krediidi ammendanud. That simple!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: