Studia Cartesiana Estonica on akadeemiline blogi!

Lugupeetud Roomet Jakapi!

Me tunneme teineteist pikki aastaid. Kõnealune vestlus leidis aset 2006.aasta sügissemestril filosoofiamagister Leo Luksi juures, kes pärast ühte reedest doktoriseminari võõrustas enda juures suuremat gruppi doktorante. Vestluse juures oli samuti magistrant Külli Keerus, kes oli sellel ajahetkel tagasi Konstanzi Ülikooli juurest. Küsimus tuli, mulle näib, kõigi asjaosaliste jaoks mõnevõrra ootamatult. Arutluse kontekst oli metafüüsilis-teoloogiline. Kindlasti ei märgita blogis ära küsimusi-vastuseid, mis ei sobi tõsiduselt akadeemilise miinimum-standardiga, mh on esitatud-antud ebakainena, haigushoos või valumõjutusel. Samas kuulub nii akadeemilise aususe juurde kui ka üldisemasse avalikku huvisse läbipaistvus akadeemilise personali erialase kompetentsuse osas. Ülikooliharitlased elatuvad rohkem-vähem kogukonnalt kogutud maksudest, mille puhul eeldatakse, et seda kasutavad teadmistelt ja isikuomadustelt kõige sobivamad inimesed.

Lõpetuseks, Studia Cartesiana Estonica on akadeemiline blogi, millele mistahes avalikud või tagaselja ad hominem-taktikad või  “mustamise vormid”  on olemuslikult võõrad.

Advertisements

2 Responses to Studia Cartesiana Estonica on akadeemiline blogi!

 1. Roomet Jakapi ütles:

  Lp. anonüümne blogija!
  Üha enam inimesi TÜ filosoofia osakonnas on veendunud, et selle “akadeemilise” blogi autor vajab psühhiaatrilist abi. Päris tõsiselt.
  Püüd mitut kolleegi avalikult ning ise anonüümseks jäädes mõnitada on kõike muud kui akadeemiline teguviis. Kas tõesti ei leidu viisakamaid mooduseid, kuidas oma ülbust ja ängi välja elada?
  Tervitades,
  Roomet Jakapi

 2. […] Vestluse asetleidmise fakti käsitlesin ma ühes eelnevas sissekandes (Studia Cartesiana Estonica on akadeemiline blogi). […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: